ZIMA

Boží Dar je místem pro aktivní odpočinek jak v zimě tak i v létě. Pro detailní přehled doporučujeme nahlédnout do webových stránek Infocentra Boží Dar, které jsou velmi dobře zpracovány a spravovány: www.bozidar.cz

Pouhých 200m od chaty je umístěn areál Novako www.novako-ski.cz, který je ideálním místem pro děti a začínající lyžaře. V areálu naleznete jak pojízdný koberec tak klasický vlek, snowtubing, prolézačky, půjčovnu, prodejnu, občerstvení, toalety a pravidelné akce pro děti včetně nočního lyžování.

Pro zdatnější lyžaře je zde Skiareál Klínovec www.klinovec.cz, se kterým je nově spojen Skiareál Neklid navazující přímo na Boží Da. Dostupný je tedy i bez nutnosti použít auto. Německý Skiareál Fichtelberg je dostupný do 10min autem. Pokud zatoužíte otestovat ještě jiné sjezdovky, v těsné blízkosti Božího Daru nabízí své vyžití Skiareál Plešivec www.skiarealplesivec.com.

Běžecké tratě jsou skvěle dostupné s nástupem do 200m od chaty a opět uspokojí nejmenší i nejnáročnější běžce. Ježíškova cesta, trasa olympionika a Božídarského rodáka Lukáše Bauera, Krušnohorská magistrála a nebo vždy připravené trasy německého závodního areálu Oberwiesenthal Fichtelberg. Možností je zde opravdu široká škála.