LÉTO

Boží Dar je vynikající základnou pro nespočet možností k výletům do okolí. A to jak pěších tak cyklistických. V okolí Božího Daru naleznete Ježíškovu cestu s interaktivními zastávkami pro děti. Božídarské rašeliniště s naučnou stezkou. Vrcholy Klínovec nebo Fichtelberg, kde lze mimo krásných výhledů vyzkoušet i další z nabízených letních aktivit jako je třeba bobová dráha. Nebo se vydat po stopách zdejší hornické minulosti a navštívit některé ze štol. V těsné blízkosti chaty je i v letních měsících postaráno o zábavu pro děti v areálu Novako. Je zde možnost sjezdu na tříkolkách, animační programy, prolézačky atd.

Trailpark Klínovec pak nabídne adrenalinové zážitky na svých různě obtížných cyklistických sjezdech. Lanová dráha vyváží horská kola na vrchol zdarma. Další cyklistické vyžití naleznete opět v nepřeberném množství, a to nejen pro horská kola, ale i ta silniční.

Koupání je možné v bazénu v Jáchymově nebo pak doporučujeme Aquacentrum Aqua Marien v Marienbergu cca 45km od Božího Daru. Přírodní koupaliště v létě naleznete spíše v nižší nadmořské výše v okolí Hroznětína, Děpoltovic nebo Karlových Varů.